Buz Çözücüler ve Buzlanmayı Önleyiciler ile Riski Öteleyin

Dünyada ve ülkemizde kış mevsimi geldiğinde don ve buzlanmadan korunmak buz çözücüler ve buzlanmayı önleyiciler ile artık daha kolay hale gelmekte. Soğuk hava şartlarında donmuş olan cam, kapı kilidi, silecek lastiği, motor, jant kapağı gibi kullanmak zorunda olduğumuz gereçleri önceden buzlanmasını engelleyebilir ya da buz çözücüler ile buzlanan yerleri çözebilirsiniz. Buz tutmuş ve karla kaplanmış olan sert yüzeyler, bahçe ve parkların yürüyüş parkurlarının kar temizliği ve korunması için ideal solüsyon olan buz çözücüler ve buzlanmayı önleyiciler sayesinde bu yüzeylerde birikmiş olan tüm buz kütleleri çok kısa süreler içerisinde eriyecek ve bu yüzeyler uzun bir süre daha buz tutmayacaktır.

Buz çözücüler ve buzlanmayı önleyiciler bitkiler içinde gübre görevi görme özelliği ile tam bir çevre dostu olduğunu kanıtlamaktadır. Süs bitkileri, çiçek ve tomurcuk aşamasında olan meyve ağaçlarında don olaylarına karşı önlem alan çiçekçilik, peyzaj alanlarında da oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta olan çözeltiler çiftçiler tarafından da mahsullerine zarar gelmemeleri açısından etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Yanıcı, patlayıcı ya da aşındırıcı özelliği kesinlikle yoktur ve çevreye de zarar vermeyen bileşikler içerdiği için gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından test edilip olumlu raporlar sunması sonucunda riskin çok fazla olduğu gözle görülemeyen oldukça sık ve yoğun kullanılmakta olan yaya kaldırımlarında güvenle yürümelerini sağlamak için öncesinde buz önleyici ya da buzlanma oluşumunda buz çözücüleri kullanarak insanlar ve çevre için güvenli hizmet sunmaktadırlar.

Risk Almayın Önce Güvenlik !

Havaalanlarının oldukça büyük uçak pistlerinde güvenle uçağın kalkış yapabilmesi ve yine güvenle iniş yapabilmeleri, uçak kazalarının oluşmasını önlemek amacıyla otoyollarda kullanıldığı gibi havalimanlarında da oldukça fazla kullanılmaktadır. Birçok alanda güvenliği sağlayan buz çözücüler ve buzlanmayı önleyiciler bina, konut ve iş yerlerinde zorunlu yangın söndürme amacı taşıyan su depolarında soğuk havalarda suyun donmasını engeller ve mevcut donmuş suyu eriterek oluşacak zararların oldukça önemli bir kısmını önler. Bu etken maddelerin nasıl kullanılacağı ile ilgili detaylı teknik bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.