Buz ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON

Kar ve Buzla Mücadele Ekiplerimiz 7/24 Hizmet Vermektedir. 

BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON UYGULAMA

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ülkemizde yer yer kar ve buzla mücadelemizde zorluklar yaşamaktayız. Kar yağışıyla birlikte donma buzlanma olaylarıyla da  çok sık karşılaşmaktayız. Buzlanma, yağmur veya kar tanelerinin oluşturduğu ıslaklık nedeniyle hava sıcaklığının sıfır ve sıfırın altına düştüğü durumlarda zeminlerde oluşan  kristalleşmedir. Oluşan bu kristalleşme günlük yaşantımızda sıkıntılara neden olmaktadır. Çoğunlukla bu buzlanmalar şeffaf görünümünden dolayı gözle fark edilememe durumları olduğu için ciddi kazalara sebep olmaktadır. Buzlanma pencerelerimizde, arabamızda,merdivenlerde, yollarda ve hatta zaman zaman bina dışında kalan tesisat borularında küçük veya büyük çapta sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlar maddi ve manevi zararları da beraberinde getirmiş oluyor.

buz-cozucu
karayolları-buz-cozucu-solu

KAR VE BUZLA MÜCADELE

Kış şartlarının çetin geçtiği ülkemizin Batı kesimlerinde güneş ve deniz havası gözlemlerken  özellikle Doğu kesimlerde ise zorlu kış şartlarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Beyaz örtü ile kaplanan şehirlerimizde Kar ve buzla mücadele başlamış oluyor. Yoğun kar yağışıyla beraber anayolların, köy yollarının kapanmasıyla ulaşımda sürücüler ve yayalar zor anlar yaşıyor. Vatandaşların sıkıntı yaşamaması için ekipler işte burada devreye giriyor. Ülkemizde 1950’li yıllardan beri yolların bakımı, onarımı, emniyeti ile ilgilenen kurum Karayolları Genel Müdürlüğü’dür. Karayolları Genel Müdürlüğü adı altında çalışan ekipler, güvenli ve kesintisiz ulaşımı  sağlamada etkin rol almaktadır. Yolda kazalara sebebiyet veren karın birikmesini engellemek ve buz tutan yerleri temizlemek gibi çalışmaları yürütmektedir. Çalışmalarını 7 gün 24 saat aralıksız sürdüren programları mevcuttur.Dağlık ve engebeli olan bölgelerde Kar ve buzla mücadele biraz daha zor oluyor.

BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON FAYDALARI

Bilindiği üzere ülkemizde kış mevsimi oldukça çetin geçmektedir. Hava olaylarının meydana getirdiği kar yağışı ve ardından buzlanma ile pek çok soruna çare bulmak için çözüm yolları ararız. Teknolojinin getirdiği yenilikler ile bir nebze rahatlasak da sıkıntının ortadan kalkmasına yeterli olmamaktadır. Kar yağışının ardından hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi ile don ve buzlanma olayları görülür. Daha çok ulaşımda meydana gelen aksaklıklar maddi manevi zararlar doğurmaktadır. Ayrıca meydana gelen bu zararların giderilmesi için harcanan emek ve para oldukça fazladır. Çünkü geleneksel yöntemler ile yani küreme,  kum dökme ve tuzlama gibi katı maddeler tercih edilerek çalışmalar yapılır. Yaygın bir şekilde kullanılmakta olan tuzlama yöntemi belli bir sıcaklıktan sonra özelliğini ve etkisini kaybetmektedir.

karayolları-buz-onleyici-solusyon
karayolları-buz-tuzu-uygula

BUZ ÖNLEYİCİ KULLANIMI

Daha etkili çözümler için buzlanma oluşmadan önce alınacak tedbirlere daha sıkı bakmak ve uymak gerekir. Bu türden kimyasallar kullarak hayat kalitemizi de yükseltebiliriz. Buzulanma olayı gerçekleşmeden zemine uygulanacak buz önleyici sayesinde sürpriz buzlanmalara son verebiliriz. Sadece camlara değil yollarada uygulanabilecek buz çözeltileri mevcuttur. Kazaların en büyük sebeplerinden biri gizil buzlanma olduğunu biliyoruz.Ekiplerce yollara uygulanabilecek buz çözeltileri sayesinde kaza riski azaltılmış olunacaktır. Buzlanma oluşmadan oluşmadan önce asfalta uygulanan buz çözücüler yardımıyla donma seviyesini düşürerek olası gizil buzlanmanın da önüne geçmiş olururuz. Kış mevsiminde hayatımızın bir parçası haline gelen buz önleyici sayesinde görüş seviyemiz yollarımız her daim açık olacaktır.

BUZ ÇÖZÜCÜ SPREY KULLANIM

Buz çözücü sprey kullanımı oldukça kolaydır. Nemi ve suyu tutma özelliği vardır. Hava koşullarına göre yol üzerinde en az 48 saat işlevselliğini korur. Yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ya da aşındırıcı özelliği yoktur. Deri ya da suyla temasında yan etkisi görülmez. Son teknoloji ürünü olup çevre dostudur. Doğaya ve insanlara zarar vermez. Çiçek ve tomurcuk aşamasında olan meyve ağaçları için de don olayına karşı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Antifriz etkisi yaparak buz oluşumunu engeller. Mesela uçakların hareketli parçalarının buzlanmasını önlemede en iyi fikirdir. Buz çözücü sprey kullanan sürücülerin yolu hep açık olacaktır. Ucak motorları , kanatları, havaalanı asfalt üzerinde etkili ve kalıcı çözümler sunuyoruz. 

Havaalanı-Buz-Çözücü-Solüsyun
kar-buz-cozucu-karayollari

KARAYOLLARI BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON

Karayolları buz çözeltileri buzlanma öncesi ve sonrası durumlarda kullanarak maliyet ve iş gücünü azaltabilir. Kullanılabilecek buz çözücüler ile çevreye verilecek zarar da en aza indirilmiş olur. Karayolları buz çözücü olarak kullandıkları sıvılarla rahat müdahale etmiş olur. Alana uygulanan buz çözücü buzun oluşmasını ve kaplamasını engelleyerek en hızlı çözümü bize göstermiş olur. Bölgeye uygulanan buz çözücü hemen etkisini yitirmez. 48 saate yakın etki gösterme süresi vardır. Uçuşma, taşınma gibi durumlar gözlemlenmez. Hayvanlara ve çevreye de zarar verme durumları göstermez. Çevresel zararın azaltılmasının yanında maliyet gücünü de düşürür. Kar ve buza zamanında müdahale edilmiş ya da geç kalınmış olunsa da karayolları buz çözücü sprey, solüsyon, sıvılar ile hızlı sonuçlar alır ve ekonomiye de katkı sağlamış olur.

TÜRKİYENİN HER YERİNE KIŞIN ZOR ŞARTLARINDAN EKONOMİK VE HIZLI BİR ŞEKİLDE KURTULMAK İÇİN BUZ ÇÖZÜCÜ SOLÜSYON , KAR VE BUZ ÖNLEYİCİ ÇÖZELTİ , BUZ ÖNLEYİCİLER KULLANMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. MER-TEK KİMYA LTD. ŞTİ.