Buz Önleyici Sprey ile Güvende Kalın!

Ülkemizde soğuk hava dalgalarının sert bir şekilde artışa geçtiği Aralık, Ocak ve Şubat aylarında artan buzlanma olaylarını çözmek için kullanılan solüsyon maddeler son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Buzlanmalara karşı kullanılan Buz Önleyici Sprey maddeler kimyasal içerikleri ile buzları oluşmadan engellemekte olup oluşan bir buz birikintisi varsa bunları en kısa zaman diliminde çözmektedir. Peki, Buz Önleyici maddeleri hangi alanlarda kullanabiliriz? Bunun son zamanlarda en sık kullanım alanı yangın söndürme su depolarının içindeki suların kış aylarında donmasını önlemek için kullanılmasıdır. Büyük şehirlerdeki devasa sitelerin bulunduğu bölgelerde yangınla mücadele kapsamında oluşturulan su depoları kış aylarında donma tehlikesi ile karşı karşıya gelmektedir. Bu durum çok ciddi felaketleri de beraberinde getirebilmekte ve bu sebeple olumsuz bir durum oluşmadan önce buna çözüm bulmak amacı ile suyun donma noktasını düşürmek gerekmektedir. Bu gibi durumlarda bu depolarda kullanılacak etken kimyasal buzlanma önleyici maddeler ile bu sorun önemli ölçüde aşılabilmekte ve olası bir yangın felaketi gibi durumlarda kötü sürprizlerle karşılaşılmamaktadır.

Buzlanma problemlerinin en sık yaşandığı bir diğer bölge de yaya kaldırımları olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan kalabalığının oldukça yoğun olduğu belirli merkezlerde kış aylarında yayalar oluşan buz tabakasını görememekte ve bu durum neticesinde kötü sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi olumsuz durumları önlemek için de yine Buz Önleyici etken maddeler etkili bir şekilde kullanılarak yaya kaldırımlarında buzlanma kalıcı bir şekilde önlenebilmektedir. Kaldırımlara uygulanan bu etken maddenin kalıcılık süresi ürün içeriğine bağlı olarak birkaç güne kadar kalabilmekte ve bu durum sürekli ilgilenilmeden uzun süreli dayanma olanağı sağlamaktadır. Bu etken maddelerin nasıl kullanılacağı ile ilgili detaylı teknik bilgileri firmamız üzerinden alabilir ve en verimli sonuca ulaşmak için en doğru ürün seçimiyle ilgili de yine web sitemiz üzerinden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Buz önleyici Sprey detayları için lütfen iletişime geçiniz.

Buz tutmuş ve karla kaplanmış olan sert yüzeyler, bahçe ve parkların yürüyüş parkurlarının kar temizliği ve korunması için ideal solüsyon olan buz çözücüler ve buzlanmayı önleyiciler sayesinde bu yüzeylerde birikmiş olan tüm buz kütleleri çok kısa süreler içerisinde eriyecek ve bu yüzeyler uzun bir süre daha buz tutmayacaktır..