Kar ve Buz Tuzu

Özellikle geceleyin yolculuk yapan sürücüler için eriyen karların buzlanma ihtimali büyük tehlike oluşturmaktadır. Ayrıca havaalanlarındaki pistlerin donması da uçaklar ve insanlar için aynı derecede tehlike arz etmektedir

Gerek can güvenliğimiz için gerek yol güvenliğimiz için tuzların kullanılması ile olumlu sonuçlar elde etmek artık mümkün oluyor. Kış mevsiminde sıkça yaşadığımız bu zor koşullara karşı en büyük destekçiniz olarak bu ürünü hizmetinize sunmaktayız. Çünkü en etkili ve kaliteli çözüm imkânını sizlere vermektedir.

Buzlanan ve karla kaplanan yollarda meydana gelen hasarın büyüklüğü bilinmektedir ve aşınan yerlerin onarımı oldukça maliyetlidir. Buz tuzu kar tuzu sayesinde yolların karla kapanmasını ve buzlanmasını önleyerek meydana gelebilecek hasarlara izin vermiyoruz. Yollara kar çiti yerleştirmek daha maliyetli olduğu için Buz tuzu kar tuzu kullanarak ekonominize can verebilirsiniz. Çünkü hem kullanması daha kolay ve pratik hem de nispeten daha ucuz bir yöntemdir. Bu tuzların kullanılması hasebiyle yollarda ve köprülerde tahrikler meydana gelebilmekte ve hatta yol kenarlarındaki bitki örtüsü zarar görmektedir. Ancak bunlarında bir çözümü var. Mümkün olduğu kadar doğru yerde doğru zamanda ve doğru miktarda kullanılmalıdır. Teknik yöntemler ile örneğin termal haritalama gibi meteorolojik yöntemler bu olumsuzlukların giderilmesinde başvurulabilecek yollardan birisidir. Ya da hava tahmin raporları takip edilerek kar yağışının ve buzlanmanın ne zaman sona ereceği öğrenilebilir.

Böylece Buz tuzu kar tuzu kullanılması ile trafik kazalarının ve can kaybının minimuma indirilmesine ve hiç yaşanmamasına katkı sağlayabilirsiniz. Karla kaplanan ve buzlanmanın görüldüğü yollarda zeminin normal halini elde etmek için en güvenilir yöntem olması unutulmamalıdır. Buz tuzu kar tuzu kalite ve güven çerçevesinde hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Buz tuzu kar tuzu işini yıllardır yapan Mertek Kimya kalite ve güven çerçevesinde hizmet vermeyi ilke edinmiştir.